Nyheter

Dag 2 i vår Arctic dobbelutstilling ga mange gode resulater.  

Her fra kåringen i Best i Show   

bis 2022 dag2

 

1. 0067 LD Adele Svensk Hvit Elghund
2. 
0033
Gopollhaugen's VARG Norsk Elghund Grå
3.  0012  Jamtvollens Aiki  Jämthund
4.   0058  BJØRGASKOGENs G Kaisa  Norsk Elghund Sort

 

 Jämthund
 
BIR - BEST I RASE
Jamtvollens Aiki
Katalog: 0012
EIER:

Per-Kristian Jensen
Norge

OPPDRETTER:

Even Grindvollen
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Falk
Katalog: 0004
EIER:

Britt-Elin Hanssen
Norge

OPPDRETTER:

Sten-Gunnar Pedersen
Norge

HANNER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0002  Kritikk Orvar
 
 
2   0001  Kritikk Storm
 
 
Unghundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
    0003  Kritikk Rokoskogen's Bamse
 
 
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BHK BIM 0004  Kritikk Falk
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0005  Kritikk Rokoskogen's Sako
 
 
2   0007  Kritikk Brady
 
 
    Ikke møtt 0006  Kritikk Sortivaara´s RX Kämpe
 
 
Championklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BHK 0008  Kritikk Älgforsens Hm-Jerry
 
 
TISPER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BTK BIR 0012  Kritikk Jamtvollens Aiki
 
 
    0010  Kritikk Veikulåsens D-F Ara
 
 
    0013  Kritikk Alit (artemis)
 
 
    Ikke møtt 0009  Kritikk Drivheia's J-E Lumi
 
 
    Ikke møtt 0011  Kritikk Kiara
 
 
Unghundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0014  Kritikk Rokoskogen's Freyja
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 3.BTK CERT 0018  Kritikk Hera
 
 
2   0015  Kritikk Torvspetsen's Aa-V Lexi
 
 
3   0016  Kritikk Älgforsens Gp Petronella
 
 
    Ikke møtt 0017  Kritikk Sortivaara´s RX Pärla
 
 
Championklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BTK 0019  Kritikk Kvitevarden's Costa Mycket
 
 
Veteranklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0020  Kritikk Kvitevarden's Anna Frost
 
 
2   0021  Kritikk Botnebekken's Nasti
 
 

Valper

jamt hvalp 2

BIR - BEST I RASE
Jämtens Imouto
Katalog: 5002
EIER:

Erlend Opsett
Norge

OPPDRETTER:

Christopher Brink
Sverige

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Niiko av Kvernenget
Katalog: 5001
EIER:

Sylvi Soini Johansen
Norge

OPPDRETTER:

Ove Horten
Norge

HANNER
Valpeklasse 6-9 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP BIM 5001  Kritikk Niiko av Kvernenget
 
 
TISPER
Valpeklasse 6-9 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP BIR 5002  Kritikk Jämtens Imouto

 Norsk Elghund Grå
bir graa 14
BIR - BEST I RASE
Gopollhaugen's VARG
Katalog: 0033
EIER:

Georg Omsted
Norge

OPPDRETTER:

Knut Stenumgård
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Karpaasin Halti
Katalog: 0044
EIER:

Per-Odd Sende
Norge

OPPDRETTER:

Erkki Antila
Finland

BESTE JUNIOR
Tjelderåsen's IE-ALFA
Katalog: 0036
EIER:

Thomas Johan Røkenes
Norge

OPPDRETTER:

Kjell J Hermann
Norge

HANNER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0025  Kritikk Torslias R-A Troll
 
 
2   0023  Kritikk Torslias R-A Rico
 
 
3   0024  Kritikk Setesdalens M-P Pix
 
 
    0026  Kritikk Boss
 
 
    Ikke møtt 0022  Kritikk Isko
 
 
Unghundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0027  Kritikk Ytterdahlens Floke
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BHK CERT BIR 0033  Kritikk Gopollhaugen's VARG
 
 
2   0028  Kritikk S-A Affabel
 
 
3   0032  Kritikk Masterbakken's BNH Felix
 
 
4   0030  Kritikk Nordmolia's I Luka
 
 
    0029  Kritikk Marthahusets KVIKK
 
 
    0031  Kritikk Skinnemoens Aiko
 
 
    0034  Kritikk Nordmolia's J Aiko
 
 
Championklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BHK 0035  Kritikk Nordmolia's C Frøy
 
 
TISPER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 0036  Kritikk Tjelderåsen's IE-ALFA
 
 
Unghundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0038  Kritikk Losnabakken's L-V FRØYA
 
 
    0037  Kritikk Elgheias Alfa
 
 
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BTK BIM 0044  Kritikk Karpaasin Halti
 
 
2 CK 4.BTK 0042  Kritikk G Larsens Yatzy
 
 
3   0040  Kritikk Losnabakken's S-D ROXY
 
 
4   0043  Kritikk Reistadmoen's Elfi
 
 
    0041  Kritikk Alva
 
 
    Ikke møtt 0039  Kritikk Kolbyjagets Saike
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BTK CERT 0046  Kritikk Torslias R-S Tinka
 
 
2 CK 3.BTK R.CERT 0048  Kritikk Masterbakken's BNH Frøya
 
 
3   0045  Kritikk Skinnemoens Saga
 
 
4   0047  Kritikk Masterbakken's BNH Lexi
 
 
    0049  Kritikk Blodålån's Luna
 
 

Valper

BIR - BEST I RASE
R-F Aisha
Katalog: 9500
EIER:

Nordli, Geir
Norge

OPPDRETTER:

Ree, Kjetil
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Masterbakken's CNR Nero
Katalog: 5003
EIER:

Ingeborg Nina Nygaard
Norge

OPPDRETTER:

Ingeborg Nina Nygaard
Norge

HANNER
Valpeklasse 4-6 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP BIM 5003  Kritikk Masterbakken's CNR Nero
 
 
Valpeklasse 6-9 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP 5004  Kritikk Losnabakken's L-S Milo In Moosemode
 
 
2   HP 5005  Kritikk Ahmalammin Ealga
 
 
TISPER
Valpeklasse 4-6 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP 5006  Kritikk Losnabakken's N-J ATKA
 
 
Valpeklasse 6-9 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP BIR 9500  Kritikk R-F Aisha
 
 
2   HP 5008  Kritikk B/F Tale av Jeskefjell
 
 
3   HP 5007  Kritikk Nordmolia's M Tyra

 

 


Norsk Elghund Sort

BIM 0052 TC Flint Norsk Elghund Sort 900

BIM 0052 TC Flint Norsk Elghund Sort

 

BIR - BEST I RASE
BJØRGASKOGENs G Kaisa
Katalog: 0058
EIER:

Mona Øvergård
Norge

OPPDRETTER:

Helge Jakobsen, Jakobsen Carina Isaksen
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
TC Flint
Katalog: 0052
EIER:

Alice Elisabeth Knudsen
Norge

OPPDRETTER:

Tore Sigurd Fitjar
Norge

HANNER
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0050  Kritikk Sletten's Ludvik
 
 
2   0051  Kritikk Fort Hjort Ero
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BHK CERT BIM 0052  Kritikk TC Flint
 
 
2   0053  Kritikk Sisotindens A - Ravn
 
 
TISPER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0055  Kritikk Keski
 
 
2   0054  Kritikk TB Hera
 
 
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0056  Kritikk ZITA
 
 
    0057  Kritikk Zita
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BTK CERT BIR 0058  Kritikk BJØRGASKOGENs G Kaisa
 
 
2 CK 2.BTK R.CERT 0060  Kritikk TASHA
 
 
3   0062  Kritikk BJØRGASKOGENs F Luna
 
 
4   0061  Kritikk KOIRA
 
 
    0059  Kritikk Sisotindens B - Diana

Svensk hvit Elghund

LD Adele eier Espen Rydeng

BIR - dag 2

BIR - BEST I RASE
LD Adele
Katalog: 0067
EIER:

Espen Andre Rydeng
Norge

OPPDRETTER:

Lars Dolmseth
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Bäcksländans Assar
Katalog: 0064
EIER:

Morten Fredriksen
Norge

OPPDRETTER:

Anders Fredriksson
Sverige

HANNER
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0063  Kritikk Røstagrendas Ailo
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BHK BIM 0064  Kritikk Bäcksländans Assar
 
 
TISPER
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BTK BIR 0067  Kritikk LD Adele
 
 
2 CK 3.BTK 0069  Kritikk LD Likka
 
 
3   0068  Kritikk Kamphaugen`s Soda
 
 
4   0065  Kritikk Vitmossaflons Hvitur
 
 
    0066  Kritikk Vesterleins Zafira
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BTK CERT 0070  Kritikk Vesterleins Hydra

Styret takker arrangementskomiteen, dommerne Arnstein Hagen og John Smedbakken, deltakerne og publikum forøvrig for deltakelse og samarbeidet.