Nyheter

Kurs - Løshund på elg

Klubben hadde en meget trivelig helg som leder Solvar ønsket velkommen til. 

solvar

Resultater Arctic dobbelutstilling 2022 - dag 2

Dag 2 i vår Arctic dobbelutstilling ga mange gode resulater.  

Her fra kåringen i Best i Show   

bis 2022 dag2

 

1. 0067 LD Adele Svensk Hvit Elghund
2. 
0033
Gopollhaugen's VARG Norsk Elghund Grå
3.  0012  Jamtvollens Aiki  Jämthund
4.   0058  BJØRGASKOGENs G Kaisa  Norsk Elghund Sort

 

 Jämthund
 
BIR - BEST I RASE
Jamtvollens Aiki
Katalog: 0012
EIER:

Per-Kristian Jensen
Norge

OPPDRETTER:

Even Grindvollen
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Falk
Katalog: 0004
EIER:

Britt-Elin Hanssen
Norge

OPPDRETTER:

Sten-Gunnar Pedersen
Norge

HANNER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0002  Kritikk Orvar
 
 
2   0001  Kritikk Storm
 
 
Unghundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
    0003  Kritikk Rokoskogen's Bamse
 
 
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BHK BIM 0004  Kritikk Falk
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0005  Kritikk Rokoskogen's Sako
 
 
2   0007  Kritikk Brady
 
 
    Ikke møtt 0006  Kritikk Sortivaara´s RX Kämpe
 
 
Championklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BHK 0008  Kritikk Älgforsens Hm-Jerry
 
 
TISPER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BTK BIR 0012  Kritikk Jamtvollens Aiki
 
 
    0010  Kritikk Veikulåsens D-F Ara
 
 
    0013  Kritikk Alit (artemis)
 
 
    Ikke møtt 0009  Kritikk Drivheia's J-E Lumi
 
 
    Ikke møtt 0011  Kritikk Kiara
 
 
Unghundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0014  Kritikk Rokoskogen's Freyja
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 3.BTK CERT 0018  Kritikk Hera
 
 
2   0015  Kritikk Torvspetsen's Aa-V Lexi
 
 
3   0016  Kritikk Älgforsens Gp Petronella
 
 
    Ikke møtt 0017  Kritikk Sortivaara´s RX Pärla
 
 
Championklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BTK 0019  Kritikk Kvitevarden's Costa Mycket
 
 
Veteranklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0020  Kritikk Kvitevarden's Anna Frost
 
 
2   0021  Kritikk Botnebekken's Nasti
 
 

Valper

jamt hvalp 2

BIR - BEST I RASE
Jämtens Imouto
Katalog: 5002
EIER:

Erlend Opsett
Norge

OPPDRETTER:

Christopher Brink
Sverige

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Niiko av Kvernenget
Katalog: 5001
EIER:

Sylvi Soini Johansen
Norge

OPPDRETTER:

Ove Horten
Norge

HANNER
Valpeklasse 6-9 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP BIM 5001  Kritikk Niiko av Kvernenget
 
 
TISPER
Valpeklasse 6-9 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP BIR 5002  Kritikk Jämtens Imouto

 Norsk Elghund Grå
bir graa 14
BIR - BEST I RASE
Gopollhaugen's VARG
Katalog: 0033
EIER:

Georg Omsted
Norge

OPPDRETTER:

Knut Stenumgård
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Karpaasin Halti
Katalog: 0044
EIER:

Per-Odd Sende
Norge

OPPDRETTER:

Erkki Antila
Finland

BESTE JUNIOR
Tjelderåsen's IE-ALFA
Katalog: 0036
EIER:

Thomas Johan Røkenes
Norge

OPPDRETTER:

Kjell J Hermann
Norge

HANNER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0025  Kritikk Torslias R-A Troll
 
 
2   0023  Kritikk Torslias R-A Rico
 
 
3   0024  Kritikk Setesdalens M-P Pix
 
 
    0026  Kritikk Boss
 
 
    Ikke møtt 0022  Kritikk Isko
 
 
Unghundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0027  Kritikk Ytterdahlens Floke
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BHK CERT BIR 0033  Kritikk Gopollhaugen's VARG
 
 
2   0028  Kritikk S-A Affabel
 
 
3   0032  Kritikk Masterbakken's BNH Felix
 
 
4   0030  Kritikk Nordmolia's I Luka
 
 
    0029  Kritikk Marthahusets KVIKK
 
 
    0031  Kritikk Skinnemoens Aiko
 
 
    0034  Kritikk Nordmolia's J Aiko
 
 
Championklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BHK 0035  Kritikk Nordmolia's C Frøy
 
 
TISPER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 0036  Kritikk Tjelderåsen's IE-ALFA
 
 
Unghundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0038  Kritikk Losnabakken's L-V FRØYA
 
 
    0037  Kritikk Elgheias Alfa
 
 
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BTK BIM 0044  Kritikk Karpaasin Halti
 
 
2 CK 4.BTK 0042  Kritikk G Larsens Yatzy
 
 
3   0040  Kritikk Losnabakken's S-D ROXY
 
 
4   0043  Kritikk Reistadmoen's Elfi
 
 
    0041  Kritikk Alva
 
 
    Ikke møtt 0039  Kritikk Kolbyjagets Saike
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BTK CERT 0046  Kritikk Torslias R-S Tinka
 
 
2 CK 3.BTK R.CERT 0048  Kritikk Masterbakken's BNH Frøya
 
 
3   0045  Kritikk Skinnemoens Saga
 
 
4   0047  Kritikk Masterbakken's BNH Lexi
 
 
    0049  Kritikk Blodålån's Luna
 
 

Valper

BIR - BEST I RASE
R-F Aisha
Katalog: 9500
EIER:

Nordli, Geir
Norge

OPPDRETTER:

Ree, Kjetil
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Masterbakken's CNR Nero
Katalog: 5003
EIER:

Ingeborg Nina Nygaard
Norge

OPPDRETTER:

Ingeborg Nina Nygaard
Norge

HANNER
Valpeklasse 4-6 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP BIM 5003  Kritikk Masterbakken's CNR Nero
 
 
Valpeklasse 6-9 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP 5004  Kritikk Losnabakken's L-S Milo In Moosemode
 
 
2   HP 5005  Kritikk Ahmalammin Ealga
 
 
TISPER
Valpeklasse 4-6 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP 5006  Kritikk Losnabakken's N-J ATKA
 
 
Valpeklasse 6-9 måneder Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   HP BIR 9500  Kritikk R-F Aisha
 
 
2   HP 5008  Kritikk B/F Tale av Jeskefjell
 
 
3   HP 5007  Kritikk Nordmolia's M Tyra

 

 


Norsk Elghund Sort

BIM 0052 TC Flint Norsk Elghund Sort 900

BIM 0052 TC Flint Norsk Elghund Sort

 

BIR - BEST I RASE
BJØRGASKOGENs G Kaisa
Katalog: 0058
EIER:

Mona Øvergård
Norge

OPPDRETTER:

Helge Jakobsen, Jakobsen Carina Isaksen
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
TC Flint
Katalog: 0052
EIER:

Alice Elisabeth Knudsen
Norge

OPPDRETTER:

Tore Sigurd Fitjar
Norge

HANNER
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0050  Kritikk Sletten's Ludvik
 
 
2   0051  Kritikk Fort Hjort Ero
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BHK CERT BIM 0052  Kritikk TC Flint
 
 
2   0053  Kritikk Sisotindens A - Ravn
 
 
TISPER
Juniorklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0055  Kritikk Keski
 
 
2   0054  Kritikk TB Hera
 
 
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0056  Kritikk ZITA
 
 
    0057  Kritikk Zita
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BTK CERT BIR 0058  Kritikk BJØRGASKOGENs G Kaisa
 
 
2 CK 2.BTK R.CERT 0060  Kritikk TASHA
 
 
3   0062  Kritikk BJØRGASKOGENs F Luna
 
 
4   0061  Kritikk KOIRA
 
 
    0059  Kritikk Sisotindens B - Diana

Svensk hvit Elghund

LD Adele eier Espen Rydeng

BIR - dag 2

BIR - BEST I RASE
LD Adele
Katalog: 0067
EIER:

Espen Andre Rydeng
Norge

OPPDRETTER:

Lars Dolmseth
Norge

BIM - BEST I MOTSATT KJØNN
Bäcksländans Assar
Katalog: 0064
EIER:

Morten Fredriksen
Norge

OPPDRETTER:

Anders Fredriksson
Sverige

HANNER
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1   0063  Kritikk Røstagrendas Ailo
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BHK BIM 0064  Kritikk Bäcksländans Assar
 
 
TISPER
Åpenklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 1.BTK BIR 0067  Kritikk LD Adele
 
 
2 CK 3.BTK 0069  Kritikk LD Likka
 
 
3   0068  Kritikk Kamphaugen`s Soda
 
 
4   0065  Kritikk Vitmossaflons Hvitur
 
 
    0066  Kritikk Vesterleins Zafira
 
 
Brukshundklasse Smedbakken, John
PlasseringKatalog
1 CK 2.BTK CERT 0070  Kritikk Vesterleins Hydra

Styret takker arrangementskomiteen, dommerne Arnstein Hagen og John Smedbakken, deltakerne og publikum forøvrig for deltakelse og samarbeidet.  

Resultatene fra Arctic Dobbelutstilling 2022 - lørdag

Lørdag 13.8. ble første dag av Arctic Dobbeltutstilling avviklet på Tømmerneset.  Det var meget god deltakelse og spesielt fra Svensk hvit Elghund som arrangerte sitt klubbtreff samtidig. Den erfarne hundemannen Helge Jakobsen som også er medlem i styret for klubben var sa i en kommentar:

- Hvithundklubben er et eksempel på hvordan man kan skape interesse og "løfte" en rase. Det er ekstra artig at dere legger samlingen deres til Troehk sin utstilling og benytter anledningen til å gå ettersksprøver og bandhundprøver hos oss.

bir jamt 13

N UCH Kvitevarden's Costa Mycket NO53276/19 (til høyre) ble BEST IN Show. Costa ble også BIR jaktpremiert jamthund, og BIS jaktpremiert jakthund. Eier Mayen Rotvik. BIM ble Falk med eier Britt-Elin Hanssen.  Dommer Arnstein Hagen i midten.

Klubbinfo 2 - Juli 2022

1Leder

Vi følger opp med informasjonsskriv fra styret i klubben.

Av en del årsaker har styret jobbet noe tungt med å få gjennomført alle saker, men vi har likevel fortsatt god driv.

Vi leder en organisasjon med godt over 300 medlemmer og ....